افتتاح حساب پی پال به زبان ساده

افتتاح حساب پی پال به زبان ساده

پیپال چیست؟

پیپال (PayPal) یک شرکت پرداخت آنلاین است که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از یک حساب کاربری ایمن، تراکنش‌های مالی آنلاین را انجام دهند. این شرکت در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده و در حال حاضر یکی از بزرگترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در جهان است. توسعه‌دهندگان، کسب‌ وکارها، وبسایت‌ها و کاربران اینترنتی می‌توانند از سرویس‌های پیپال استفاده کنند تا پرداخت‌ها را در سراسر جهان انجام دهند. پیپال پیشرو در زمینه استفاده از فناوری های پرداخت مانند کارت اعتباری و بیت کوین است و امنیت بالایی در مبادلات مالی فراهم می‌کند.

حساب پیپال را می‌توان به طور ساده به صورت زیر ایجاد کرد:

 1. ابتدا به وبسایت پی پال مراجعه کنید.
 2. برای افتتاح حساب پی پال روی گزینه “ساخت حساب کاربری” کلیک کنید.
 3. نوع حسابی که می‌خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید. می‌توانید بین حساب شخصی و حساب تجاری انتخاب کنید.
 4. اطلاعات خواسته شده را در فرم مربوطه وارد کنید، نظیر نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل.
 5. رمز عبور انتخاب کرده و آن را وارد کنید.
 6. اطلاعات مربوط به کارت اعتباری یا حساب بانکی خود را وارد کنید. این اطلاعات برای پذیرش و شناسایی شما در سیستم پی پال استفاده می‌شوند.
 7. در صورتی که می‌خواهید حساب خود را در صورتی که پی پال در دسترس نباشد، به صورت صحیح وارد کنید تأیید شماره تلفن همراه خود را انجام دهید.
 8. بررسی و تأیید اطلاعات و اقدام به ایجاد حساب.
 9. حساب پی پال شما ایجاد شده است و شما می‌توانید از آن برای انجام تراکنش های آنلاین استفاده کنید.

حائز اهمیت است که در عرض تمام این مراحل، اطلاعات صحیح و دقیق را وارد کنید. همچنین، توصیه می‌شود حساب خود را با رمز عبور قوی محافظت کنید و آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.

image 12

افتتاح حساب پی پال برای همه امکان پذیره؟

ساختن حساب پیپال برای همه ممکن است باشد. اما در برخی کشورها، مانند ایران، امکان ساخت حساب پیپال وجود ندارد. در صورتی که در کشوری زندگی می‌کنید که امکان ساخت حساب پیپال وجود دارد، می‌توانید به وبسایت پیپال بروید و عملیات ثبت نام را آغاز کنید. برای ساختن حساب پیپال نیاز به اطلاعات شخصی و تأیید هویت دارید.

میتوان از شماره موبایل ایران برای ساخت اکانت پیپال استفاده کرد ؟

بله، می‌توانید از شماره موبایل ایران برای ساخت اکانت پیپال استفاده کنید. با ارسال شماره موبایل خود به پیپال، می‌توانید حساب کاربری خود را تأیید کنید و از امکاناتی مانند ارسال و دریافت پول و خرید آنلاین بهره‌برداری کنید.

مزایای داشتن حساب پیپال

مزایای داشتن حساب پی پال عبارتند از:

 1. امنیت: پی پال از سیستم های امنیتی پیشرفته برخوردار است، که اطلاعات مالی شما را محافظت می کند.
 2. راحتی: با داشتن حساب پی پال، می توانید به سرعت و راحتی پرداخت ها و انتقال وجه انجام دهید.
 3. قابلیت استفاده بین المللی: حساب پی پال به شما اجازه می دهد با کاربران بین المللی تعامل داشته باشید و تراکنش های بین المللی را انجام دهید.
 4. پشتیبانی از روش های پرداخت مختلف: پی پال به گونه ای طراحی شده است که امکانات پرداخت با کارت اعتباری، بانکی، کیف پول های دیجیتال و … را فراهم می کند.
 5. سرعت تراکنش: انتقال وجه از طریق پی پال در عمومیت موارد فوریتر از حواله و انتقال وجه بانکی است.
 6. انعطاف پذیری در استفاده: حساب پی پال را می توان برای خرید سایت های اینترنتی، پرداخت های آفلاین و انتقال وجه به دیگران استفاده کرد.
 7. عدم نیاز به وارد کردن اطلاعات مالی پرداخت کننده: با استفاده از پی پال می توانید از اشتراک های تکراری خریداری شده و نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات پرداخت دارنده کارت نخواهید داشت.
 8. برگشت وجه: در صورت نارضایتی از خرید، پی پال قابلیت برگشت وجه به حساب شما را دارد.
 9. مزایای تجاری: برای فروشندگان و کسب و کارها، پی پال می تواند راه حل مناسبی برای پرداخت های آنلاین و تسهیل روند خرید مشتریان باشد.
 10. مزیت های بهره وری: پی پال به شما اجازه می دهد هزینه های پرداخت را به حداقل برسانید و فرآیند تراکنش های مالی خود را بهبود بخشید.
image 13

کارت ویزا برای اتصال و ساخت اکانت پیپال

شما می‌توانید کارت ویزا را به حساب پی‌پال خود متصل کنید. برای این منظور، ابتدا باید به حساب پی‌پال خود وارد شوید و در بخش “پروفایل” گزینه “حساب بانکی” را انتخاب کنید. سپس کارت ویزا خود را با وارد کردن اطلاعات درخواست شده، اضافه کنید. پس از برقراری ارتباط موفقیت‌آمیز، پی‌پال یک کد چهار رقمی را به حساب بانکی خود وارد می‌کند. این کد در تراکنش با نام “PayPal-Code” ظاهر می‌شود. باید برگشتی به حساب پی‌پال خود داشته باشید و این کد را وارد کنید تا احراز هویت انجام شود.

بعد از انجام این مراحل، شما می‌توانید از حساب پیپال خود برای خرید آنلاین یا انتقال وجه استفاده کنید. همچنین، شما می‌توانید از حساب پیپال خود برای دریافت وجوه از دیگران نیز استفاده کنید.

چگونه با اکانت پیپال پرداخت کنیم؟

برای پرداخت با پی پال، ابتدا باید یک حساب کاربری در پی پال ایجاد کنید. بعد از ثبت نام و ورود به حساب کاربری خود، می‌توانید از طریق گزینه “Send & Request” یا “Send Money” به بخش پرداخت بروید.

در این بخش، شما باید مبلغی که قصد پرداخت آن را دارید و اطلاعات دریافت کننده (آدرس ایمیل یا شماره موبایل) را وارد کنید. سپس بر روی “Next” کلیک کنید.

در مرحله بعد، می‌توانید نوع پرداخت خود را انتخاب کنید (مانند انتقال به حساب بانکی یا استفاده از اعتبار پی پال) و نیز توضیحات مربوط به پرداخت خود را وارد کنید. با کلیک بر روی “Continue” به مرحله بعد می‌روید.

در مرحله نهایی، شما مجبور به ورود اطلاعات کارت اعتباری یا حساب بانکی خود نیستید، مگر اینکه مبلغی را درصورت تمایل به انجام تراکنش های بزرگتر و یا در برخی از موارد خاص (مانند سفارش خرید از سایت های خارجی) انتقال دهید.

در نهایت، با کلیک بر روی “Send” یا “Pay Now”، پرداخت شما تکمیل می‌شود و از حساب پی پال شما کسر می‌شود.

آیا پی پال برای من هزینه دارد؟

پی پال برای ایجاد حساب کاربری هزینه ندارد. اما برای برخی از تراکنش‌ها مانند انتقال وجه به حساب بانکی یا تبدیل ارزها، هزینه‌هایی ممکن است وجود داشته باشد. هزینه‌ها و شرایط مربوط به هر تراکنش مشخص و متغیر است و باید پیش از انجام تراکنش مورد نظر در سایت پی پال مشاهده شود.

image 14

انواع حساب پی‌پال چیست؟

حساب پی‌پال یکی از پرکاربردترین روش‌های پرداخت آنلاین است که تعدادی از انواع حساب‌های آن عبارتند از:

 1. حساب شخصی (Personal Account): این نوع حساب برای فردی است که به عنوان یک فرد حقیقی و بدون نیاز به شرکت یا سازمان ثبت‌نام می‌کند. با استفاده از این حساب، می‌توان به راحتی خریدهای آنلاین انجام داد و پرداخت‌هایی دریافت کرد.
 2. حساب تجاری (Business Account): این نوع حساب برای کسب‌وکارها و شرکت‌ها است. با استفاده از این حساب، می‌توان پرداخت‌های آنلاین دریافت و پرداخت کرد و همچنین تسهیلات ویژه‌ای مانند گزارش‌گیری تجاری، فاکتورهای محصول و مدیریت کارت‌های اعتباری دریافت کرد.
 3. حساب استراحت (Recreational Account): این نوع حساب برای اشخاصی است که به عنوان فرد حقیقی با پی‌پال ثبت‌نام کرده‌اند، اما فعالیت تجاری یا کسب‌وکاری ندارند. با استفاده از این حساب، می‌توان خریدها را انجام داد، اما پرداخت‌های تجاری دریافت نمی‌کنند.

این حساب‌ها می‌توانند به صورت حساب استاندارد (Standard Account) و یا حساب پرداخت‌های خارجی (Foreign Currency Account) باشند. حساب استاندارد بر اساس واحد پول محلی کشور شما ایجاد می‌شود، در حالی که حساب پرداخت‌های خارجی به شما امکان می‌دهد به صورت پیش‌فرض با ارز خارجی به نرخ ارز رسمی پرداخت‌ها و دریافت‌ها را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *